آهن آلات (Iron)

در این مجموعه محصولاتی مانند تیر آهن ، انواع پروفیل و میلگرد به فروش می رسد . که هر کدام از این محصولات کارایی مربوط به خود را دارند .

میلگرد :

میلگرد ها به صورت ساده و آج دار تولید می شوند که در نوع آج دار ، آج ها به صورت عرضی بوده که خود آج ها هم انواع مختلفی دارد.

انواع میلگرد از لحاظ ظاهری:

میلگرد ساده

میلگرد آجدار

انواع میلگرد ها بر اساس استاندارد و آنالیز قدیمی:

میلگرد A1

میلگرد A2

میلگرد A3

تیر آهن :

تیر آهن از مقاطع پر کاربرد فولادی و مهمترین نوع پروفیل ساختمانی می باشد که در حالت کلی به ۲ دسته سری تیر آهن های آی شکل (I) و تیر آهن های هاش  (H ) تقسیم بندی می گردد.

تیر آهن معمولی به دو صورت با علامت اختصاری I و یا NP  نوشته شده و تیر آهن بال پهن نیز با علامت H و یا IPB نوشته می شود که ارتفاع و بال آن مساوی می باشد. نوع اول معمولی بوده ارتفاعی معادل ۸۰ تا ۶۰۰ میلی متر دارد که البته این نوع تیر آهن بیشتر عرضه می شود و مورد استفاده ی عموم قرار می گیرد. موارد استفاده ی این نوع تیر آهن در ستون ها، خرپا ها، نعل درگاه ها، بیم ها، پوشش سقف ها و پل های لانه زنبوری استمصرف اصلی و عمده تیر آهن در صنعت ساختمان و پس از آن در پروژه های عمرانی شامل اسکله سازی ، کشتی سازی ، پالایشگاه ها و صنایع پتروشیمی می باشد.

انواع پروفیل

  1. پروفیل های باز مانند میلگرد ، تیرآهن ، تسمه ، نبشی ، ناودانی ، چهارپهلو و …..
  2. پروفیل های بسته مانند پروفیل درب و پنجره ، پروفیل VC،پروفیل درب های کرکره برقی، لوله ،قوطی

پروفیل هادر صنعت در ساختمان و در راه سازی و بخش اعظمی از این محصول به منظور ساختن درو پنجره های آهنی به کار می روند . پروفیل ها در اشکال مختلفی از قبیل پروفیل های مربع و مستطیل (با مقاطع کوچک و بزرگ) ، پروفیل های قوطی مربع و مستطیل ، پروفیل های به صورت Z ، پروفیل های نبشی و ناودانی تولید می شوند .